جیمز آلن نویسنده کتاب جادوییِ انسان اندیشه است میگوید:

 

"اگر واقعا می خواهید کار مفیدی انجام بدهید نیازی به پول ندارید فقط کافی است همین حالا، با تمام آنچه که فعلا در توان دارید، شروع کنید"

 

در این مقاله با دو قانون نانوشته برای استفاده از فرصت هایی که همیشه جلوی چشممان هستند اما هیچوقت آنها را واقعا ندیدیم آشنا میشویم؛ تا دید و سرعت حرکت ما را در استفاده از فرصت ها بهبود می بخشند.

قانون احتمالات چیست به زبان ساده واقعا چیست؟

عمل گرایی چگونه راه را برای استفاده از فرصت ها باز میکند؟

راز سر به مهر عمل گرا ها چیست؟

قانون استراتژی نیروی حرکت چه واقعیتی دردناکی را به ما نشان میدهد؟

چرا باید در همان هفته نخست تعطیلات نوروز حتما مشغول به کار شویم؟

چرا موفق ها همیشه در حال حرکت هستند؟

چرا به آدمهای موفق ، خوش شانس می گویند؟

این مقاله برای تمام کسانی نوشته شده است که معتقدند “ما که شانس نداریم تا ایده درست و حسابی به ذهن ما برسد تا بتونیم یک کسب و کار میلیاردی مثل نمونه داخلی پیک برتر خلق کنیم” شاید این مقاله دید شما را ابتدا نسبت به خودتان و بعد نسبت به جهان اطرافتان تحت تاثیر قرار دهد.

قانون مهم شماره 1 : «قانون احتمالات»

مهم ترین عامل در تمامی موفقیت ها  و ضامن خوشبختی و موفقیت که کمتر درباره آن خوانده یا شنیده ایم و نقش حیرت آوری در پیشبرد اهداف مان دارد، است.

 

این قانون به زبان ساده می گوید :

« هر چه راه های بیشتری را امتحان کنید احتمال این که در زمان مقرر کار درستی را انجام بدهید بیشتر و بیشتر می شود. »  اما این اصل را بسیاری از آدم ها می دانند، چرا همه کسانی که این کار را انجام میدهند موفق نمی شوند؟

انجام موفقیت آمیز کارها به روش قانون احتمالات نیاز به ابزار  مناسب دارد و این ابزار مناسب چیزی نیست به جز عمل گرایی. هر چه که به نوع و تعداد اقدامات خودتان بیفزایید شانس و اقبال بیشتری بر سر راهتان قرار میگیرد.

 

عامه مردم تعریف خوش شانس بودن را همین احتمالات می دادنند؛ اما خوش شانس ها  عمل گرا تر هستند.

اما شاید از خودتان بپرسید یک عمل گرا کیست؟

اگر زندگیتان را به شکلی سازمان دهی کرده اید که کار بیشتری را با سرعت  بیشتر و در زمان کوتاهتری میتوانید انجام بدهید یک عملگرا هستید.

 

راز عمل گراها گوش به زنگ بودن و هوشیارتر بودن است.

راستش این جا بین تعریف موفقیت حاصل از عملگرایی و خوش شانسی صرف تشابهات زیادی پیش می آید هر چه هوشیارتر و گوش به زنگ تر باشید فرصت های مطلوب بیشتر و بهتر خودشان را به شما نشان می دهند.

 

قانون مهم شماره 2 : «قانون استراتژی نیروی حرکت»

استراتژی نیروی حرکت یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت استراتژی های گوناگون است.

استراتژی نیروی حرکت پیش از آن که در علوم تجارت و کارآفرینی مطرح باشد در فیزیک مطرح بوده است. اگر تحصیلاتتان در رشته های فنی بوده باشد با اصل سکون بر حرکت در فیزیک آشنایی کافی خواهید داشت.

شاید بتوان گفت نخستین مدرس کارآفرینی تاریخ از دینامیک آیزاک نیوتون باشد که میگوید :

 

«کسی که در حرکت است در حرکت باقی می ماند. در حرکت باقیماندن به مراتب نیروی کمتری مصرف میکند تا متوقف شدن و دوباره شروع به حرکت کردن.»

 

به همین دلیل است که کسانی که متوقف می شوند، دیگر دوباره به حرکت در نمی آیند. به همین دلیل است که موفق ها پیوسته در حال حرکت هستندو نمی ایستند.و کسانی که ساکن هستند، به سکون خود ادامه میدهند.

 

یک نقل قول قدیمی مربوط به قرن هفدهم میلادی می گوید : «در سواحل تردید استخوان های میلیون ها نفر دفن شده است که در لحظه پیروزی به تردید رسیدند و در همان حالِ تردید، جانشان را از دست دادند»

 

حفظ حرکت یعنی ادامه چرخش زندگی

برای تجسم و درک این مطلب به یاد بیاورید که شروع کردن کار در روز 14 فروردین چقدر سخت و دشوار است و شرکت های پیشروی ایرانی، حتی اگر نیازی هم به کار در تعطیلات نوروز نداشته باشند، کار در سال جدید را از هفته اول سال آغاز می کنند.

 

کارمندان ناراضی این را به حساب سخت گیری و شرایط بد کاری میگذارند اما حقیقت رعایت قانون استراتژی نیروی حرکت  از سوی کارفرمایان است.

 

درسی که باید از این قانون بگیریم این است که در همه حال چرخ های ماشین کار آفرینی تان را در حال حرکت نگهدارید حتی ممکن است در جاهایی با سرعت 10 کیلومتر برساعت حرکت کنید، اما متوقف نشوید؛ به هیچ قیمتی

 

از دیدگاه بدبینانه؛ اگر دائما در حالِ حرکتی باشید، مشکلات و آسیب ها تقریبا غیرممکن است که بتوانند شما را هدف بگیرند و آسیبی متوجه تان کنند.

 

اضافه کردن نظر

از جنابعالی جهت ارائه نظر تشکر می نماییم از نظرات شما کمال استفاده را خواهیم نمود
حوزه فعالیت ما اقتصادی و فنی می باشد اگر در خصوص سوالات طرح شده نظر و تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید

کد امنیتی
تازه سازی

فروش لوازم خانگی و تهیه و تحویل جهیزه کامل

09125769886 صادق

جهت دیدن تصاویر با کیفیت روی عکس کلیک کنید

. . . . . . .


. . . . .

. .  


 

سرویس و نگهداری تصفیه آب   


هفت اشتباه رایج در خرید دستگاه تصفیه


 

 چگونه کسب و کار خود را رونق بخشیم 2


 

خرید و فروش زرشک کوهی بوزداغی